Ήττα για την Χρυσομηλιά και Βυτουμά, ισοπαλία για Πανχασιακό και Ασπροκκλησιά

Νικόλαος Γκιάτας(Μούρης)
14 Σεπτεμβρίου 2014, 17:56

Το Δενδροχώρι φιλοξένησε στην πρεμιέρα στο γήπεδο των Αμπελίων η ομάδα τη Χρυσομηλιάς όπου γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0. Η τοπική μας ομάδα είχε δύσκολο έργο καθώς η ομάδα του Δενδροχωρίου διαθέτει μια πολύ καλή ομάδα όπου σίγουρα θα φιγουράρει στις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος, ενώ το έργο της δυσκόλεψε περισσότερο όταν και στα πρώτα λεπτά του αγώνα έμεινε με δέκα παίχτες.

Προσπάθησε, πάλεψε αλλά η κούραση που ήρθε στη διάρκεια του ματς έκανε εύκολη τη δουλειά για το Δενδροχώρι όπου με ένα τέρμα στο πρώτο μέρος και δύο στην επανάληψη επικράτησε με σκορ 3-0.

Στα άλλα παιχνίδια των τοπικών μας ομάδων την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε ο Βυτουμάς ενώ ισόπαλλα τελείωσαν τα ματς του Παναχασιακού και της Ασπροκκλησιάς.