Το πρόγραμμα του «1st Football Cup Meteora 2017»

14 Ιουνίου, 2017 08:42 Επιμέλεια: / ,

AFISA TOYRNOUA 1000

Η αντίστροφη μέτρηση για το μεγάλο καλοκαιρινό τουρνουά 2017, στους πρόποδες των μοναδικών και Ιερών Βράχων των Μετεώρων, έχει ήδη αρχίσει!

Στην όμορφη Καλαμπάκα και στα μαγευτικά Μετέωρα, για αξέχαστες εμπειρίες και μοναδικές αθλητικές – ποδοσφαιρικές στιγμές!

Από την Παρασκευή 16 Ιουνίου 2017, με την άφιξη των ομάδων από την Αθήνα, ως και τη Δευτέρα 19 Ιουνίου, ο Αθλητικός Σύλλογος Μετέωρα, σε συνεργασία με την Soccerlink, διοργανώνει το:

“1st FOOTBALL CUP METEORA 2017”

Δείτε το πρόγραμμα:

Meteora Football Cup 2017
ΕΦΗΒΙΚΟ
1ος ΟΜΙΛΟΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΚΗΦΙΣΙΑ   ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΟΣΦΠ ΛΙΟΣΙΩΝ   ΠΑΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ
ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   ΜΕΤΕΩΡΑ
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 2   ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
  ΣΚΟΡ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 15.45 ΕΦ – 2ος-1η ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΜΕΤΕΟΡΑ
16-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 17.00 ΕΦ – 1ος-1η ΚΗΦΙΣΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
16-Ιουν ΔΙΑΒΑ 19.30 ΕΦ – 2ος-1η ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΠΑΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ
16-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 19.30 ΕΦ – 1ος-1η ΟΣΦΠ ΛΙΟΣΙΩΝ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 2
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΔΙΑΒΑ 9.00 ΕΦ – 2ος-2η ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΜΕΤΕΟΡΑ
17-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 9.00 ΕΦ – 1ος-2η ΟΣΦΠ ΛΙΟΣΙΩΝ ΚΗΦΙΣΙΑ
17-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 10.15 ΕΦ – 2ος-2η ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΠΑΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ
17-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 10.15 ΕΦ – 1ος-2η ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 2 ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΔΙΑΒΑ 9.00 ΕΦ – 2ος-3η ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
18-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 9.00 ΕΦ – 1ος-3η ΟΣΦΠ ΛΙΟΣΙΩΝ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 11.30 ΕΦ – 2ος-3η ΠΑΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΜΕΤΕΟΡΑ
18-Ιουν ΔΙΑΒΑ 11.30 ΕΦ – 1ος-3η ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 2
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 16.45 ΕΦ-FAIR PLAY 4ος 1ου ομιλου 4ος 2ου ομιλου
18-Ιουν ΔΙΑΒΑ 17.00 ΕΦ-ΕΥ ΑΓΩΝ. 3ος 1ου ομιλου 3ος 2ου ομιλου
19-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 08.45 ΕΦ-ΤΕΛΙΚΟΣ 1ος 1ου ομιλου 1ος 2ου ομιλου
19-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 08.45 ΕΦ-Μ.ΤΕΛΙΚΟΣ 2ος 1ου ομιλου 2ος 2ου ομιλου
 
 ΠΑΙΔΙΚΟ
1ος ΟΜΙΛΟΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  
ΑΚ.COERVER   ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ  
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ   ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ  
ΠΑΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ   ΜΕΤΕΩΡΑ  
  ΣΚΟΡ
16-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 15.45 ΠΑΙΔ-2ος-1η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΜΕΤΕΩΡΑ
16-Ιουν ΔΙΑΒΑ 18.15 ΠΑΙΔ-2ος-1η ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ
16-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 18.15 ΠΑΙΔ-1ος-1η ΠΑΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
16-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 19.30 ΠΑΙΔ-1ος-1η ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΚ.COERVER
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΔΙΑΒΑ 10.15 ΠΑΙΔ-1ος-2η ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
17-Ιουν ΔΙΑΒΑ 17.00 ΠΑΙΔ-2ος-2η ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ΜΕΤΕΩΡΑ
17-Ιουν ΔΙΑΒΑ 18.15 ΠΑΙΔ-1ος-2η ΠΑΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΑΚ.COERVER
17-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 9.00 ΠΑΙΔ-2ος-2η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 9.00 ΠΑΙΔ-1ος-3η ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΠΑΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 10.15 ΠΑΙΔ-2ος-3η ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΜΕΤΕΩΡΑ
18-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 10.15 ΠΑΙΔ-2ος-3η ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
18-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 10.15 ΠΑΙΔ-1ος-3η ΑΚ.COERVER ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 19.30 ΠΑΙΔ-ΤΕΛΙΚΟΣ 1ος 1ου ομιλου 1ος 2ου ομιλου
18-Ιουν ΔΙΑΒΑ 19.30 ΠΑΙΔ-Μ.ΤΕΛΙΚΟΣ 2ος 1ου ομιλου 2ος 2ου ομιλου
19-Ιουν ΔΙΑΒΑ 08.45 ΠΑΙΔ-FAIR PLAY 4ος 1ου ομιλου 4ος 2ου ομιλου
19-Ιουν ΔΙΑΒΑ 10.00 ΠΑΙΔ-ΕΥ ΑΓΩΝ. 3ος 1ου ομιλου 3ος 2ου ομιλου
 
ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ-Α
1ος ΟΜΙΛΟΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  
ΑΚ.COERVER   ΜΕΤΕΩΡΑ  
ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ   ΗΡΑΚΛΕΙΟ  
ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ   ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ  
  ΣΚΟΡ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 17.00 ΠΑΜ-Α-2ος-1η ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
16-Ιουν ΔΙΑΒΑ 17.00 ΠΑΜ-Α-2ος-1η ΜΕΤΕΩΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
16-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 17.00 ΠΑΜ-Α-1ος-1η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 19.30 ΠΑΜ-Α-1ος-1η ΑΚ.COERVER ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 10.15 ΠΑΜ-Α-2ος-2η ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕΤΕΩΡΑ
17-Ιουν ΔΙΑΒΑ 11.30 ΠΑΜ-Α-1ος-2η ΑΚ.COERVER ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ
17-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 11.30 ΠΑΜ-Α-2ος-2η ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
17-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 11.30 ΠΑΜ-Α-1ος-2η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 17.00 ΠΑΜ-Α-1ος-3η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΚ.COERVER
17-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 17.00 ΠΑΜ-Α-2ος-3η ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 18.15 ΠΑΜ-Α-2ος-3η ΜΕΤΕΩΡΑ ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
17-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 19.30 ΠΑΜ-Α-1ος-3η ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 18.00 ΠΑΜΠ-FAIR PLAY 4ος 1ου ομιλου 4ος 2ου ομιλου
18-Ιουν ΘΕΟΠΕΤΡΑ 18.00 ΠΑΜΠ-ΕΥ ΑΓΩΝ. 3ος 1ου ομιλου 3ος 2ου ομιλου
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 18.15 ΠΑΜΠ-ΤΕΛΙΚΟΣ 1ος 1ου ομιλου 1ος 2ου ομιλου
18-Ιουν ΔΙΑΒΑ 18.15 ΠΑΜΠ-Μ.ΤΕΛΙΚΟΣ 2ος 1ου ομιλου 2ος 2ου ομιλου
 
 ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ Β
ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
ΜΕΤΕΩΡΑ 2
ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ 2
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
  ΣΚΟΡ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 18.15 ΠΜ-Β-1η ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
16-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 18.15 ΠΜ-Β-1η ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ 2
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 11.30 ΠΜ-Β-2η ΜΕΤΕΩΡΑ 2 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 9.00 ΠΜ-Β-2η ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 19.30 ΠΜ-Β-3η ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΜΕΤΕΩΡΑ 2
17-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 18.15 ΠΜ-Β-3η ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ 2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 9.00 ΠΜ-Β-4η ΜΕΤΕΩΡΑ 2 ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ 2
18-Ιουν ΔΙΑΒΑ 10.15 ΠΜ-Β-4η ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 16.45 ΠΜ-Β-5η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ 2
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 17.00 ΠΜ-Β-5η ΜΕΤΕΩΡΑ 2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2
  ΣΚΟΡ
19-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 11 Χ 11 10.00 ΠΑΜ-Β-ΤΕΛΙΚΟΣ 1ος  ομιλου 2ος  ομιλου
19-Ιουν ΣΑΡΑΚΙΝΑ 10.00 ΠΑΜ-Β-Μ.ΤΕΛΙΚΟΣ 3ος  ομιλου 4ος  ομιλου
 
JUNIOR
1ος ΟΜΙΛΟΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΚ.COERVER   ΑΚ.COERVER  2  
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2   ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  
ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ  
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ   ΜΕΤΕΩΡΑ  
  ΣΚΟΡ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 17.00 JUNIOR-2oς-1η ΑΚ.COERVER  2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 17.00 JUNIOR-2oς-1η ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΜΕΤΕΩΡΑ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 18.15 JUNIOR-1oς-1η ΑΚ.COERVER ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 19.30 JUNIOR-1oς-1η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 9.00 JUNIOR-1oς-1η ΑΚ.COERVER ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 9.00 JUNIOR-2oς-1η ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΜΕΤΕΩΡΑ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 10.15 JUNIOR-2oς-1η ΑΚ.COERVER  2 ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 11.30 JUNIOR-1oς-1η ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 17.00 JUNIOR-2oς-1η ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 17.00 JUNIOR-1oς-1η ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 18.15 JUNIOR-1oς-1η ΑΚ.COERVER ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 19.30 JUNIOR-2oς-1η ΑΚ.COERVER  2 ΜΕΤΕΩΡΑ
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 17.00 JUNIOR-FAIR PLAY 4ος 1ου ομιλου 4ος 2ου ομιλου
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 17.00 JUNIOR-ΕΥ ΑΓΩΝ. 3ος 1ου ομιλου 3ος 2ου ομιλου
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 18.15 JUNIOR-Μ.ΤΕΛΙΚΟΣ 2ος 1ου ομιλου 2ος 2ου ομιλου
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  1 19.30 JUNIOR-ΤΕΛΙΚΟΣ 1ος 1ου ομιλου 1ος 2ου ομιλου
 
 PROJUNIOR
ΟΜΙΛΟΣ
ΜΕΤΕΩΡΑ  
ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ  
ΔΕΣΚΑΤΗ ΓΡΕΒΕΝΩΝ  
ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ  
  ΣΚΟΡ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 18.15 PROJUNIOR-1η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΔΕΣΚΑΤΗ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
16-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 19.30 PROJUNIOR-1η ΜΕΤΕΩΡΑ ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 10.15 PROJUNIOR-2η ΜΕΤΕΩΡΑ ΔΕΣΚΑΤΗ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 11.30 PROJUNIOR-2η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
  ΣΚΟΡ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 18.15 PROJUNIOR-3η ΔΕΣΚΑΤΗ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΑΘΛΟΠΟΛΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
17-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 19.30 PROJUNIOR-3η ΜΕΤΕΩΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
  ΣΚΟΡ
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 18.15 PRO-Μ.ΤΕΛΙΚΟΣ 3ος ομιλου 4ος ομιλου
18-Ιουν ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ  2 19.30 PRO-ΤΕΛΙΚΟΣ 1ος ομιλου 2ος ομιλου
 

 

Αρχή Σελίδας

© 2011 - 2015 StagonNews

Powered by NikosPap. Hosted by Fusioned.