Stagonsports – Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων και του κυπέλλου ΕΠΣΤ – Αναλυτικά τα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής και του κυπέλλου – Καστράκι – Φήκη και Δήμητρα – Μετέωρα στην 1η αγωνιστική

11 Αυγούστου, 2015 19:45 Επιμέλεια: / ,

DSD_9122_DCE

Χωρίς προβλήματα διεξήχθη η Γενική Συνέλευση της ΕΠΣΤ ενώ ακολούθησαν οι κληρώσεις όλων των τοπικών πρωταθλημάτων αλλά και του κυπέλλου ΕΠΣΤ πραγματοποιήθηκαν πριν από λίγο στα γραφεία του επιμελητηρίου Τρικάλων.

Η 1η φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΤ θα διεξαχθεί στις 29 και 30 Αυγούστου και η 2η φάση στις 5 και 6 Σεπτεβρίου.

Το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΤ θα ξεκινήσει στις 12 Σεπτεβρίου και τις Α1 στις 13 Σεπτεμβρίου.

Διαβάστε αναλυτικά τα ζευγάρια του κυπέλλου και τις πρώτες αγωνιστικές των πρωταθλημάτων της Α” και Α1 Ερασιτεχνικής.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

Φαρκαδόνα-Δενδροχώρι

Κρύα Βρύση-Καστράκι

Αγιος Οικουμένιος-Σαράγια

Πυργετός-Φήκη

Πρόδρομος-Δήμητρα/Απόλλων

Γριζάνο-ΑΕΤ

Καρυές- Αγία Μονή

Μεγαλοχώρι-Πορταικός

Νεοχώρι-Μετέωρα

 Κύπελλο
Ασπροκκλησιά – Λιλή

Πιαλεία – Λόγγος
Μεγαλοχώρι – Φιλύρα
Γλίνος – Ένωση Δ/Μ
Πρίνος – Πηγή
Αρδάνι – Βυτουμά
Ασπρόβαλτος – Χρυσομηλιά
Αστέρας – Μικρό Κεφαλόβρυσο
Λυγαριά – Αχιλλέας Μπάρας
Χρυσαυγή – Καρυές
Ζάρκο – Καλύβια
Αγιόφυλλο – Κρήνη
Ταξιάρχες – Οικουμένιος
Ριζαριό – Κεφαλοβρυσιακός
Αγία Μονή – Τυμφαίος
Πύργος – Γόμφοι
Ροπωτό – Αγία Κυριακή
Τζούρτζια – Πετρωτό

Άνευ το Φωτεινό

Η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄Ερασιτεχνικής
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΜΕΤΕΩΡΑ
ΚΟΖΙΑΚΑΣ-ΠΟΡΤΑΪΚΟΣ
ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ-ΠΑΡΑΛΗΘΑΙΟΙ
ΑΕΤ-ΣΑΡΑΓΙΑ
ΠΥΡΓΕΤΟΣ-ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ
ΚΑΣΤΡΑΚΙ-ΦΗΚΗ
ΓΡΙΖΑΝΟ-ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ
ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ-ΝΕΟΧΩΡΙ

Τα παιχνίδια της Α1 ΚΑΙ Β Ερασιτεχνικής

Α Όμιλος

Γλίνος – Αρδάνι
Αγ. Κυριακή – Κρήνη
Πύργος – Τζούρτζια
Ζάρκο – Καρυές
Λόγγος – Πετρωτό
Μπάρα – Ριζαριό
Χρυσαυγή – Ταξιάρχες
Καλύβια – Αστέρας
Ρεπό: Μεγαλοχώρι

Β Όμιλος
Ασπροκκλησιά -Άγιος Οικουμένιος
Αγία Μονή-Λυγαριά
Πρίνος – Φιλύρα
Βυτουμάς-Δροσερό
Κεφαλόβρυσο-Πιαλεία
Αγιόφυλλο – Ροπωτό
Χρυσομηλιά-Τυμφαίος
Γόμφοι-Ασπρόβαλτος
Ρεπό-Πηγή

Β΄ΕΠΣΤ
1ος όμιλος
Λιλή – Καλλιδένδρι
Μπελέτσι – Δόξα Μεγάρχης
Ανταλλάξιμα – Παλαιομονάστηρο
Αν. Μεγάρχης – Γοργογύρι

2ος Όμιλος
Βασιλική – Θεόπετρα
Φωτεινό – Λεπτοκαρυά
Διαλεχτό – Κηπάκι
Κεφαλοβρυσιακός – Ακ. Αμπελακίων

3ος Όμιλος
Ακαδημία – Κεραμίδι
Φανερωμένη – Πατουλιά
Πετρόπορος – Διαμάντι
Καλαμάκι – Ασκληπιός

 

 

 

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Αρχή Σελίδας

© 2011 - 2015 StagonNews

Powered by NikosPap. Hosted by Fusioned.