Πρωτάθλημα ΕΠΣΤ Α Ερασιτεχνικής – Στάθηκε άτυχος ο Βράχος στο ντέρμπι – Νίκη για Άρη Περιστέρας και Κρύα Βρύση – Ήττα για Σαρακίνα

Παναγιώτης Παπαγεωργίου (Pap)
27 Δεκεμβρίου 2014, 16:57

Άτυχος στάθηκε ο Βράχος Καστρακίου καθώς δέχθηκε την ισοφάριση στο 88′ από την Φαρκαδόνα και έτσι δεν μπόρεσε να πάρει την μεγάλη νίκη που θα τον έφερνε πιο κοντά στην κορυφή.

Μεγάλη νίκη του Άρη Περιστέρας επί της ΑΕΤ με γκολ που πέτυχε ο Σαμούτης στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Νίκη και για την Κρύα Βρύση με σκορ 2-1 απέναντι στους Παραληθαίους και έτσι την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τον Άρη Περιστέρας εντός έδρας στο τοπικό ντέρμπι της αγωνιστικής.

Δεν κατάφερε η ομάδα της Σαρακίνας να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι με την Φήκη, παρότι κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε και δεύτερο γκολ.