Με πολλές συμμετοχές και διακρίσεις Καλαμπακιωτών το 10th Master BIKE MTB Open Race στην Χαλκίδα

Νικόλαος Γκιάτας(Μούρης)
1 Απριλίου 2019, 10:28

Με πολλές συμμετοχές και διακρίσεις Καλαμπακιωτών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή το 10th Master BIKE MTB Open Race στην Χαλκίδα.

Πρόκειται για Open αγώνα ορεινής ποδηλασίας που διοργανώθηκε από το Masterbike Kiosses με την συνεργασία του Νέου Ποδηλατικού Ομίλου Χαλκίδας και την υποστήριξη της ΔΟΑΠΠΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ.

Από την Καλαμπάκα στον αγώνα μεγάλης διαδρομής στον βάθρο ανέβηκε ο Χρήστος Μπαταλογιάννης( 1ος στην κατηγορία του ,5ος στην γενική), ο Δημήτρης Θεοδωράκος τερμάτισε 4ος στην κατηγορία του (18ος στην γενική) ενώ ο Κωνσταντίνος Ευσταθίου τερμάτισε 6ο στην κατηγορία του(10ος στην γενική).

Στο αγώνα της fun διαδρομής τερμάτισε στην 3η θέση ο Χρήστος Γουγουλάκης (8ος στην γενική)ενώ πολλοί καλά πήγαν οι μικροί της παρέας Θάνος Παπατζιμόπουλος και Αντώνης Παπούλιας.

Φαίνεται πως η ομάδα meteora mtb team αρχίζει να αφήνει το στίγμα της στους αγώνες, ενώ αρχίζει να κερδίζει νέους fun του αθλήματος.

Εμείς δεν έχουμε παρά να πούμε σε όλους ένα μεγάλο μπράβο.