Μοιρασιά στο ντέρμπι της χρονιάς – Μια ακόμη νίκη για το Βράχο

αποτελεσματα

Ίσως να περάσουν πολλά χρόνια έως ότου παρακολουθήσαμε ξανά τέτοιο ντέρμπι. Κρύα Βρύση και Μετέωρα αναδείχθηκαν ισόπαλες σε ένα παιχνίδι που σίγουρα θα το θυμούνται όλοι για πολλά χρόνια. Η ομάδα της Κρύας Βρύσης πήρε προβάδισμα με 3-0 αλλά οι παίχτες των Μετεώρων έδειξαν χαρακτήρα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3 σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα βάζοντας φωτιά σε ένα παιχνίδι που από το πρώτο λεπτό φαινόταν πως θα είχε τεράστιο ενδιαφέρον. Το 3-3 ήταν το τελικό αποτέλεσμα παρόλο τις χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν και το δοκάρι των Μετεώρων λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο. Πάθος, δύναμη και δίψα για τη νίκη από όλους όσους αγωνίστηκαν και από τις δύο ομάδες. Ο κόσμος ίσως να είναι ο μοναδικός κερδισμένος που είχε την τύχη να παρακολουθήσει ένα τέτοιο παιχνίδι.Τα γκολ για την Κρύα Βρύση πέτυχαν οι Καρανίκας, Γιαννούλας και Κεραμάς ενώ για τα Μετέωρα οι Αβραμόπουλος,Βουλτσίδης και Κωστής.

Η ομάδα του Βράχου συνέχισε το σερί νικών αφού επικράτησε της ΑΕΤ με σκορ 1-0. Μπορεί η τοπική μας ομάδα να έκαμψε την αντίσταση των Τρικαλινών στο δεύτερο μέρος ωστόσο η εικόνα του παιχνιδιού δίνει δίκαια ακόμη μια νίκη στους Καστρακινούς.