Κύπελλο ΕΠΣΤ – Στην επόμενη φάση τα Μετέωρα και ο Βράχος Καστρακίου – Φωτορεπορτάζ από τα παιχνίδια

DSD_0927_DCE

Εντός έδρας νίκη για την ομάδα των Μετεώρων απέναντι στην ομάδα του Πρόδρομου. Το σκορ για την τοπική ομάδα άνοιξε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Αυγέρος, κάνοντας έτσι το 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Βασίλη Γκούμπλια ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο γκολ με τον Μόκκα να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0 και τον Λίτσιο να γράφει το τελικό 3-0.

Καταιγιστική ήταν η ομάδα του Βράχου Καστρακίου στο εκτός έδρας παιχνίδι με την ομάδα του Δενδροχωρίου, με τους παίχτες του Γιώργου Αλμπάνη να επικρατούν με το επιβλητικό 0-4 των γηπεδούχων, περνώντας με σχετική άνεση στην επόμενη φάση του κυπέλλου.