Ισόπαλο το ντέρμπι ανάμεσα στα Μετέωρα και τον Βράχο – Κατέβασε “ρολά” ο Γιάννης Μπόμπολας αποκρούοντας δύο πέναλτι

αποτελεσματα

Ισόπαλο τελείωσε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στην ομάδα των Μετεώρων και τον Βράχο Καστρακίου. Η ομάδα της Καλαμπάκας θα μπορούσε να είχε πάρει την νίκη αλλά βρήκε απέναντι της σε πολύ μεγάλη μέρα τον γκολκίπερ του Βράχου Γιάννη Μπόμπολα ο οποίος απέκρουσε και τα δύο πέναλτι(το πρώτο από εκτέλεση του Παπαγεωργόπουλου και το δεύτερο από εκτέλεση του Σακελλαρίδη) που κέρδισαν οι κιτρινομπλέ ενώ κράτησε το 1-1 στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Ο Βράχος αγωνίστηκε για όλο το δεύτερο μέρος και πέντε λεπτά στο πρώτο με δέκα παίχτες λόγω της αποβολής του του Γιάννη ενώ με δέκα τελείωσαν και οι κιτρινομπλέ λόγω αποβολής του Τσιαντούλα. Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Αλμπάνης για να ισοφαρίσει ο Γραβάνης στην επανάληψη.

Το παιχνίδι παρακολούθησε αρκετός κόσμος που μπορεί να μην είδε πολλά γκολ αλλά είδε ένα δυνατό παιχνίδι με τους παίχτες των δύο ομάδων να βγάζουν μεγάλο πάθος σε κάθε φάση.