Γ’ Εθνική: Ήττα στον Βόλο για τα Μετέωρα στην προτελευταία στροφή του πρωταθλήματος

admin
admin
7 Απριλίου 2019, 17:50

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ομάδα των Μετεώρων στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος από την ομάδα την Νίκη Βόλου.

Οι Καλαμπακιώτες παρόλο που δέχτηκαν το πρώτο τέρμα στο πρώτο δεκάλεπτο, παρουσίασαν αρκετά καλή εικόνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για την ισοφάριση .

Στην επανάληψη οι ευκαιρίες συνεχίστηκαν ωστόσο το γκολ για την ομάδα μας δεν ερχόταν.

Αντίθετα οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα στο 77′ όταν μετά από φάουλ του Κέρι από τα δεξιά, στην προσπάθειά του να διώξει ο Ιωάννου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα .

Με την ήττα αυτή η ομάδα της Καλαμπάκας παρέμεινε στην 4η θέση έχοντας 39 βαθμούς.

Κυριακή 7 Απριλίου, 16:00

Φωκικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 ά.α.

ΑΟ Σελλάνων – Θησέας Αγριάς 3-0
(18’, 25’, 83’ Πατσαρούχας)

ΑΟ Στυλίδας – Πιερικός 0-4
(2’ Κραγιόπουλος, 42’, 53’ Ντινόπουλος, 80’ Μηλιώτης)

Αναγέννηση Καρδίτσας -8*

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.