Εντός έδρας ήττα για την Σαρακίνα απέναντι στην ομάδα του Πύργου

Νικόλαος Γκιάτας(Μούρης)
13 Δεκεμβρίου 2014, 17:12

Την ήττα γνώρισε στο σημερινό παίχνίδι η ομάδα της Σαρακίνας απέναντι στην ομάδα του Πύργου στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

Οι παίχτες της Σαρακίνας παρόλου που στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησαν μία καλή εμφάνιση πήγαινοντας στα αποδυτήρια με το 0-0, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς οι παίχτες του Πύργου κατάφεραν να πετύχουν τρία τέρματα στην επανάληψη του παιχνιδιού και να πάρουν μία σπουδαία νίκη για αυτούς, ενώ η Σαρακίνα μετά την σημερινή ήττα υποχώρησε στον βαθμολογικό πίνακα στην 10η θέση.

Την επόμενη αγωνιστική η τοπική ομάδα έχει δύσκολο εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ομάδα της Δήμητρας Απόλλων.