Άνετα τα Τρίκαλα

10 Ιανουαρίου, 2016 18:01 Επιμέλεια: / , ,

trikala

Με το δεξί Τρίκαλα και Μαραντάς
O Γιώργος Παπαναγιώτου άνοιξε το σκορ για τους Θεσσαλούς στο 35ο λεπτό, ενώ ο Στεφάνοβιτς, έκανε το 2-0 με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ο υπηρεσιακός τεχνικός του Παναιγιαλείου, Χρήστος Παρασκευόπουλος, έκανε τις κινήσεις του από τον πάγκο στο δεύτερο ημίχρονο αλλά καμία από αυτές δεν βοήθησε. Ο Τσίμο Ναβάρο, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από τον Λεβαδειακό κι αποκτήθηκε κατά τη χειμερινή τρέχουσα περίοδο με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0 στο 59ο λεπτό και σκόραρε στο ντεμπούτο του.

Το τέταρτο γκολ των Τρικάλων αλλά και της αναμέτρησης – αυτό που έμελλε να διαμορφώσει το 4-0 – επετεύχθη από τον Αρσενίεβιτς (ο οποίος είχε περάσει στο 74ο λεπτό στη θέση του Ναβάρο) στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Γιώργος Μαραντάς): Χιώτης, Λαμπάκης, Παπαπαναγιώτου (66’ Κουατέ), Ντόικιτς, Κοντοδήμος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Γκμπαλέ, Ναβάρο (74’ Αρσενίεβιτς), Στεφάνοβιτς (74’ Δουκάκης), Κουσκουνάς.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Μπαλτιμάς, Σανδραβέλης, Ομάρ, Κολόκας, Φωτιάς, Σπίνουλας, Γκοτσούλιας, Πέρεθ (67’ Παπουτσής), Ζουνίνιο (85’ Γκούφας), Σκαρτσίλας (73’ Λινάρδος), Μπουρλάκης.